zkouška FPr-3

Tak dnes to proběhlo.ZKO pořádala zkoušky,tentokrát byly jen stopařské.Rozhodčí byl pan Stanislav Ševčík.
Sešlo se nás celkem 7. 2× na Fpr-1, 2× na Fpr-2, 2× na Fpr-3 a z dalekého Jičína přijel na zkoušku Armin Hali Gali na zkoušku FH2.
Nášlap probíhal na lukách směrem na Písečnou a terén ač lehce kopcovitý, tráva byla tak akorát.Počasí bylo taky příhodné bez větru.

Na stopu jsme šli jako pátí.Vypracování stopy mě trochu zklamalo,protože vím ,že Andulka to umí líp.Přesto jsme uspěli a ze stopy jsme si odnesli hodnocení velmi dobře a bodové hodnocení bylo na 90 bodů.

tak a je rozhodnuto

3.9.pořádá cvičák zkoušky podle Sch a Eva rozhodla,že budou „stopařské“ a až za 14 dní (17.9.) poslušnost a obrany..takže půjdem na zkoušku BH na kterou jsme trénovali už od jara.Bohužel jsem zanedbával stopování a tak od jara byla Andulka jen cca 3× na stopě..
 Jelikož máme co dohánět na zkoušku FPr-3 ,tak jsem dnes navečer našláp cca 100m dlouhou stopu a šli jsme ji zvednout až po hodině.
Byl jsem velice mile překvapen jak ji Andulka šla,akorát u jednoho předmětu si lehla bokem ( bylo to z kopce tak to ji malinko omlouvá ) jinak ostatní předměty předpisově mezi tlapkama.
 Vypracování taky bez výrazných chyb,akorát jednou zvedla hlavu když projelo nějaké tuning auto s moc hlasitým výfukem :-D
 Prostě celkový dojem na 1. a jsem s ní spokojen..teď budeme dál stopu prodlužovat a přidávat další a další předměty..tak se uvidí,ale myslím že to pro ni nebude výrazný problém…

novinky tohoto léta....

Tak za prvé na tábor s konečnou platností nejedeme i když jsem se na něj celý rok těšil. Andula dnes začala hárat a v tomto „stavu“ to asi nemá smysl.Moc mě to mrzí,ale nedá se nic dělat.
 Na sklonu léta máme naplánovány 2 zkoušky a to 3.9. BH ,které na jaře pro malou učast odpadly a 17.9. FPr-3. Chtěl jsem ještě 15.10 jít na zkoušku psa stopaře 1 ,ale mám v tom termínu jinou akci a tak ji vynechám.
 Potom plánuji nějaké ty závody a to 10.9.Lukovský pohár, 8.10. Kyšpereckou noc – noční závody v Letohradě a jestli to půjde tak i závody v Náchodě ( všechny závody se počítají do podorlické ligy ).
Jestli bude i stopařský závod v Třebové tak tam bych chtěl jet také,ale nevím ještě termín…
Tak to jsou plány na tyto 3 měsíce .. není toho málo,ale snad už se změnou zaměstnání budu mít čas na víkendové závodění…

IV. žamberecký minidogtrekking

Už je to delší dobu,ale 8.5.2011 pořádal cvičák minidogtrekking.Opět jako každý rok to nebyl dogtrekking závodní,ale odpočinkový.Trasa treku byla dlouhá cca 8 km a vedla okolím Žamberka ( okolo Dymlovského rybníka,Kněžstvím ) po příchodu na cvičák nás čekal táborák a opékání párků.

 pár foteček na rajčeti

nový vzhled

je jen dočasný.byl nainstalován nový redakční systém,který nepodporuje původní vzhled.

než ho nastavím zatím bude tento..